Kúpiť gymnastické lopty – e-shop

Sprievodca výberom
fitness lôpt


Gymnastické lopty  >  Gymnastické lopty pre deti, a nielen pre nich

Gymnastické lopty pre deti, a nielen pre nich

Fitlopta je vďačný darček za pár korún, ktorý vaše ratolesti zabaví a zároveň im spevní svalstvo. Predstavuje ideálne cvičebnú pomôcku, pretože posilňuje svaly celého tela a pôsobí tak prospešne v citlivom období rastu.

Ukázalo sa, že gymnastické lopty sú aj dobrou prevenciou detskej obezity, ktorá sa bohužiaľ šíri ako epidémia. "Cvičí" na nich už bábätka, ktorá sa najradšej pohupujú v polohe na brušku, samozrejme za asistencie rodičov. Vyzerá to ako nič, ale bábätka sú nútená vyrovnávať stabilitu správnymi skupinami svalov.

Gymnastická lopta naučí deti tiež optimálne sedieť a prospieva aj malým pacientom s logopedickými problémami. Vďaka hojdanie sa im totiž rozhýbe bránice, zvyknú si hospodáriť s dychom a následne ovládnu správnu výslovnosť.

InSPORTline to má!

Aktuálne si môžete vybrať napr. detskú skákaciu loptu v červenej alebo modrej farbe, s pôvabným obrázkom zvieratiek a úchytom, vďaka ktorému sa drobek na lopte udrží počas skákanie. Madlo sa rozhodne odporúča v predškolskom a mladšom školskom veku.

Alternatívou lopty s držadlom o priemere 50 cm môže byť:

Hádanka: K čomu môže byť 8 malých gymnastických lôpt?

Nebudeme vás napínať. Ako sme sa dozvedeli z recenzií, najmenšia gymnastické lopty sú využívané i netradične - totiž pre psov. Na svedomí to má nový šport zvaný Treibball. Je náhradou pasenie, kedy pes miesto ovečiek "páse" gymnastické lopty. Šťoucháním ňufákom alebo telom musí dopraviť 8 gymnastických lôpt do brány, v ktorej je psovod. Treibball je skvelý pre rozvoj komunikácie medzi psíkov a ich pánov.

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 16. 11. 2015


Odporúčame gymnastické lopty


Ďalšie novinky

Gymnastická lopta s úchytkami

Prednosťou týchto lôpt sú gumové úchytky, ktoré zvyšujú možnosti využitia lopty, účinne pretiahnu a posilní nielen nohy a brušné svalstvo.

25. 8. 2016

Gymnastické lopty na pilates

Menšie i väčšie lopty patria medzi obľúbené pomôcky pri cvičení pilates. Ako sa s nimi cvičí?

29. 7. 2016

Strečing na gymnastickej lopte

Fitlopta je úžasna pomôcka na cvičenie. Dá sa na ňej posilňovať, cvičiť v tehotenstve aj pretiahnuť telo po posilňovanie.

29. 6. 2016

Rehabilitačné cviky na gymnastickej lopte

Lopta je tiež výbornou rehabilitačnou pomôckou. Cviky na gymnastickej lopte pomáhajú po zranení, po operáciách, alebo pri funkčných problémoch s chrbtom a ďalšími partiami tela.

25. 5. 2016

všetky novinky