Kúpiť gymnastické lopty – e-shop

Sprievodca výberom
fitness lôpt

Gymnastické lopty  >  Gymnastické lopty pre deti, a nielen pre nich

Gymnastické lopty pre deti, a nielen pre nich

Fitlopta je vďačný darček za pár korún, ktorý vaše ratolesti zabaví a zároveň im spevní svalstvo. Predstavuje ideálne cvičebnú pomôcku, pretože posilňuje svaly celého tela a pôsobí tak prospešne v citlivom období rastu.

Ukázalo sa, že gymnastické lopty sú aj dobrou prevenciou detskej obezity, ktorá sa bohužiaľ šíri ako epidémia. "Cvičí" na nich už bábätka, ktorá sa najradšej pohupujú v polohe na brušku, samozrejme za asistencie rodičov. Vyzerá to ako nič, ale bábätka sú nútená vyrovnávať stabilitu správnymi skupinami svalov.

Gymnastická lopta naučí deti tiež optimálne sedieť a prospieva aj malým pacientom s logopedickými problémami. Vďaka hojdanie sa im totiž rozhýbe bránice, zvyknú si hospodáriť s dychom a následne ovládnu správnu výslovnosť.

InSPORTline to má!

Aktuálne si môžete vybrať napr. detskú skákaciu loptu v červenej alebo modrej farbe, s pôvabným obrázkom zvieratiek a úchytom, vďaka ktorému sa drobek na lopte udrží počas skákanie. Madlo sa rozhodne odporúča v predškolskom a mladšom školskom veku.

Alternatívou lopty s držadlom o priemere 50 cm môže byť:

Hádanka: K čomu môže byť 8 malých gymnastických lôpt?

Nebudeme vás napínať. Ako sme sa dozvedeli z recenzií, najmenšia gymnastické lopty sú využívané i netradične - totiž pre psov. Na svedomí to má nový šport zvaný Treibball. Je náhradou pasenie, kedy pes miesto ovečiek "páse" gymnastické lopty. Šťoucháním ňufákom alebo telom musí dopraviť 8 gymnastických lôpt do brány, v ktorej je psovod. Treibball je skvelý pre rozvoj komunikácie medzi psíkov a ich pánov.

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 16. 11. 2015

Odporúčame gymnastické lopty

Ďalšie novinky

Gymnastické lopty pre deti, a nielen pre nich

16. 11. 2015

Posilňovanie na gymnastickej lopte

Cvičenie na lopte je vhodným doplnením jednostranne zaťažujúceho tenisu alebo jazdy na bicykli. Samostatne potom jedinečným posilňovacím programom, zvlášť pre hlboké stabilizačné svaly.

30. 4. 2014

všetky novinky