Kúpiť gymnastické lopty – e-shop

Sprievodca výberom
fitness lôpt


Gymnastické lopty  >  Rehabilitačné cviky na gymnastickej lopte

Rehabilitačné cviky na gymnastickej lopte

Lopta je tiež výbornou rehabilitačnou pomôckou. Cviky na gymnastickej lopte pomáhajú po zranení, po operáciách, alebo pri funkčných problémoch s chrbtom a ďalšími partiami tela.

Cvičenie s veľkou fit loptou má široké využitie. Nás dnes zaujímajú priaznivé účinky na bolesti chrbta a bedrových svalov.

Dali sme dohromady všetky možnosti využitia gymnastickej lopty na cvičenie:

  • odstraňuje bolesti chrbta
  • pomáha rovnému držanie tela - loptou môžete nahradiť kancelársku stoličku
  • je ideálnou cvičebnou pomôckou pre ženy pred a po pôrode
  • pomáha pri rekonvalescencii po úrazoch a operáciách
  • je výborná ako bežná cvičebná pomôcka

Cvičenie na lopte pre zdravý chrbát

Dôležitý je základný posed na rehabilitačnej lopte. V ňom môžete vykonať niekoľko základných cvikov, pri ktorých používate iba ruky - snažte sa sedieť rovno a dvíhajte ruky pozdĺž tela nad hlavu. Ďalším cvikom s využitím horných končatín je s lakťami pri tele, kedy napriamite paže pred seba a "otvárate" ich od tela.

Ďalším cvikom pre uvoľnenie chrbtice je v polohe ležmo. Ležíme na chrbte a nohy položíme pokrčené v kolenách na loptu. Balón gúľate doľava a doprava s tým, že nohy udržujú stály kontakt s balónom a zadok nezdvíhame z podlahy.

A ešte jeden tip na mobilizáciu chrbtice. Tento cvik vykonávame v sede na lopte, kedy zadkom na balóne vykonávame kruhové pohyby a striedavo zdvíhame nohy.

Na posilňovanie chrbtových svalov

A na posilňovanie chrbta sa hodí tento cvik:

Bruchom a bedrami ležíme na lopte, telo je natiahnuté. Špičky chodidiel máme na podlahe. Cvičíme striedavo naťahovaním rúk - pravá ruka je vzpažená dopredu (palcom hore), ľavá ruka chrbtom pri tela. Vystriedame.

Môžeme striedavo tiež ruky pritisnúť k telu, tým chrbticu napneme, a potom obe ruky natiahneme pred seba a pozeráme sa na podlahu.

Tým krásne pretiahneme chrbtové svalstvo.

 

Zdieľajte článokOdporúčame gymnastické lopty


Ďalšie novinky

Gymnastická lopta s úchytkami

Prednosťou týchto lôpt sú gumové úchytky, ktoré zvyšujú možnosti využitia lopty, účinne pretiahnu a posilnia nielen nohy a brušné svalstvo.

Strečing na gymnastickej lopte

Fitlopta je úžasna pomôcka na cvičenie. Dá sa na ňej posilňovať, cvičiť v tehotenstve aj pretiahnuť telo po posilňovanie.

Rehabilitačné cviky na gymnastickej lopte

Lopta je tiež výbornou rehabilitačnou pomôckou. Cviky na gymnastickej lopte pomáhajú po zranení, po operáciách, alebo pri funkčných problémoch s chrbtom a ďalšími partiami tela.

všetky novinky