Kúpiť gymnastické lopty – e-shop

Sprievodca výberom
fitness lôpt


Gymnastické lopty  >  Začíname cvičiť na gymnastickej lopte

Začíname cvičiť na gymnastickej lopte

Gymnastická lopta je určená aj ľuďom so zdravotným obmedzením. Dokáže precvičiť hlboké stabilizačné svaly bez potu a námahy. Prvý cvik je naozaj jednoduchý – svoj chrbát posilňujete už správnym sedením na lopte, spočiatku po chvíľkach.

Dôležité je rovnomerné rozloženie váhy medzi kolená a členky aj prevencia skĺznutia, preto majte nohy mierne od seba a chodidlá pevne na zemi sa stehnami v rovnakom smere. Základný cvik na gymnastickej lopte je obyčajné sedenie či poskakovanie, ktoré pritom veľmi účinne posilňuje chrbticu a zlepšuje celkovú koordináciu pohybov. Balančné cviky aktivujú svaly a zlepšujú držanie tela i dýchanie.

Gymnastická lopta je užitočná aj zábavná športová pomôcka pre každého člena rodiny. Oplatí sa kúpiť kvalitnejšiu, pretože má väčšiu nosnosť. V ponuke internetového obchodu je aj masážna lopta, ktorú si aktívni seniori vymenili za kreslo.

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 22. 2. 2014


Odporúčame gymnastické lopty


Ďalšie novinky

Rehabilitačné cviky na gymnastickej lopte

Lopta je tiež výbornou rehabilitačnou pomôckou. Cviky na gymnastickej lopte pomáhajú po zranení, po operáciách, alebo pri funkčných problémoch s chrbtom a ďalšími partiami tela.

25. 5. 2016

Gymnastické lopty pre deti, a nielen pre nich

Fitlopta je vďačný darček za pár korún, ktorý vaše ratolesti zabaví a zároveň im spevní svalstvo. Predstavuje ideálne cvičebnú pomôcku, pretože posilňuje svaly celého tela a pôsobí tak prospešne v citlivom období rastu.

16. 11. 2015

všetky novinky