Kúpiť gymnastické lopty – e-shop

Sprievodca výberom
fitness lôpt


Gymnastické lopty  >  Začíname cvičiť na gymnastickej lopte

Začíname cvičiť na gymnastickej lopte

Gymnastická lopta je určená aj ľuďom so zdravotným obmedzením. Dokáže precvičiť hlboké stabilizačné svaly bez potu a námahy. Prvý cvik je naozaj jednoduchý – svoj chrbát posilňujete už správnym sedením na lopte, spočiatku po chvíľkach.

Dôležité je rovnomerné rozloženie váhy medzi kolená a členky aj prevencia skĺznutia, preto majte nohy mierne od seba a chodidlá pevne na zemi sa stehnami v rovnakom smere. Základný cvik na gymnastickej lopte je obyčajné sedenie či poskakovanie, ktoré pritom veľmi účinne posilňuje chrbticu a zlepšuje celkovú koordináciu pohybov. Balančné cviky aktivujú svaly a zlepšujú držanie tela i dýchanie.

Gymnastická lopta je užitočná aj zábavná športová pomôcka pre každého člena rodiny. Oplatí sa kúpiť kvalitnejšiu, pretože má väčšiu nosnosť. V ponuke internetového obchodu je aj masážna lopta, ktorú si aktívni seniori vymenili za kreslo.

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 22. 2. 2014


Odporúčame gymnastické lopty


Ďalšie novinky

Gymnastická lopta s úchytkami

Prednosťou týchto lôpt sú gumové úchytky, ktoré zvyšujú možnosti využitia lopty, účinne pretiahnu a posilní nielen nohy a brušné svalstvo.

25. 8. 2016

Gymnastické lopty na pilates

Menšie i väčšie lopty patria medzi obľúbené pomôcky pri cvičení pilates. Ako sa s nimi cvičí?

29. 7. 2016

Strečing na gymnastickej lopte

Fitlopta je úžasna pomôcka na cvičenie. Dá sa na ňej posilňovať, cvičiť v tehotenstve aj pretiahnuť telo po posilňovanie.

29. 6. 2016

Rehabilitačné cviky na gymnastickej lopte

Lopta je tiež výbornou rehabilitačnou pomôckou. Cviky na gymnastickej lopte pomáhajú po zranení, po operáciách, alebo pri funkčných problémoch s chrbtom a ďalšími partiami tela.

25. 5. 2016

všetky novinky