Kúpiť gymnastické lopty – e-shop

Sprievodca výberom
fitness lôpt


Gymnastické lopty  >  Začíname cvičiť na gymnastickej lopte

Začíname cvičiť na gymnastickej lopte

Gymnastická lopta je určená aj ľuďom so zdravotným obmedzením. Dokáže precvičiť hlboké stabilizačné svaly bez potu a námahy. Prvý cvik je naozaj jednoduchý – svoj chrbát posilňujete už správnym sedením na lopte, spočiatku po chvíľkach.

Dôležité je rovnomerné rozloženie váhy medzi kolená a členky aj prevencia skĺznutia, preto majte nohy mierne od seba a chodidlá pevne na zemi sa stehnami v rovnakom smere. Základný cvik na gymnastickej lopte je obyčajné sedenie či poskakovanie, ktoré pritom veľmi účinne posilňuje chrbticu a zlepšuje celkovú koordináciu pohybov. Balančné cviky aktivujú svaly a zlepšujú držanie tela i dýchanie.

Gymnastická lopta je užitočná aj zábavná športová pomôcka pre každého člena rodiny. Oplatí sa kúpiť kvalitnejšiu, pretože má väčšiu nosnosť. V ponuke internetového obchodu je aj masážna lopta, ktorú si aktívni seniori vymenili za kreslo.

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 22. 2. 2014


Odporúčame gymnastické lopty


Ďalšie novinky

Gymnastické lopty pre deti, a nielen pre nich

Fitlopta je vďačný darček za pár korún, ktorý vaše ratolesti zabaví a zároveň im spevní svalstvo. Predstavuje ideálne cvičebnú pomôcku, pretože posilňuje svaly celého tela a pôsobí tak prospešne v citlivom období rastu.

16. 11. 2015

Posilňovanie na gymnastickej lopte

Cvičenie na lopte je vhodným doplnením jednostranne zaťažujúceho tenisu alebo jazdy na bicykli. Samostatne potom jedinečným posilňovacím programom, zvlášť pre hlboké stabilizačné svaly.

30. 4. 2014

všetky novinky