Kúpiť gymnastické lopty – e-shop

Sprievodca výberom
fitness lôpt


Gymnastické lopty  >  Cvičenie s loptou je zábavné

Cvičenie s loptou je zábavné

Gymnastická lopta, fitness pomôcka za pár korún, a koľko sa s ňou dá vymyslieť aktivít! Navyše treba v sprievode obľúbenej muziky. Přikutálíme loptu, rozohrejeme sa hopsáním a skúsime tri spevňujúce cviky.

Najskôr sú to drepy, ale vylepšené tým, že nad hlavou držíme veľký gymnastická lopta. Pretože je v tejto verzii náročnejšie udržať rovnováhu, do cvičenia sa zapájajú všetky svaly. Krásne spevnené telo na seba nenechá dlho čakať! Drep sa robí čo najnižšie, s krátkym zotrvaním, a aspoň desaťkrát.

Ďalší cvik je zdanlivo jednoduchý. Spočíva v natiahnutie tela, opretého špičkami o podlahu a lakte o loptu. Keď vydržíme pol minúty, pracujeme na spevnenie hrudných a brušných svalov. Náročnejší variant je mierne zdvíhanie nôh hore.

A do tretice: kľuky na lopte. Dlane oprieme o podlahu, zídeme po lopte tak, aby bol pod lýtkami, a robíme klasické kľuky. Cvik dá zabrať, ale je účinný. Čoskoro si predstavíme ďalšie :-)

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 30. 3. 2014


Odporúčame gymnastické lopty


Ďalšie novinky

Gymnastické lopty pre deti, a nielen pre nich

Fitlopta je vďačný darček za pár korún, ktorý vaše ratolesti zabaví a zároveň im spevní svalstvo. Predstavuje ideálne cvičebnú pomôcku, pretože posilňuje svaly celého tela a pôsobí tak prospešne v citlivom období rastu.

16. 11. 2015

Posilňovanie na gymnastickej lopte

Cvičenie na lopte je vhodným doplnením jednostranne zaťažujúceho tenisu alebo jazdy na bicykli. Samostatne potom jedinečným posilňovacím programom, zvlášť pre hlboké stabilizačné svaly.

30. 4. 2014

všetky novinky