Kúpiť gymnastické lopty – e-shop

Sprievodca výberom
fitness lôpt


Gymnastické lopty  >  Cvičenie s loptou je zábavné

Cvičenie s loptou je zábavné

Gymnastická lopta, fitness pomôcka za pár korún, a koľko sa s ňou dá vymyslieť aktivít! Navyše treba v sprievode obľúbenej muziky. Přikutálíme loptu, rozohrejeme sa hopsáním a skúsime tri spevňujúce cviky.

Najskôr sú to drepy, ale vylepšené tým, že nad hlavou držíme veľký gymnastická lopta. Pretože je v tejto verzii náročnejšie udržať rovnováhu, do cvičenia sa zapájajú všetky svaly. Krásne spevnené telo na seba nenechá dlho čakať! Drep sa robí čo najnižšie, s krátkym zotrvaním, a aspoň desaťkrát.

Ďalší cvik je zdanlivo jednoduchý. Spočíva v natiahnutie tela, opretého špičkami o podlahu a lakte o loptu. Keď vydržíme pol minúty, pracujeme na spevnenie hrudných a brušných svalov. Náročnejší variant je mierne zdvíhanie nôh hore.

A do tretice: kľuky na lopte. Dlane oprieme o podlahu, zídeme po lopte tak, aby bol pod lýtkami, a robíme klasické kľuky. Cvik dá zabrať, ale je účinný. Čoskoro si predstavíme ďalšie :-)

Zdieľajte článokOdporúčame gymnastické lopty


Ďalšie novinky

Gymnastická lopta s úchytkami

Prednosťou týchto lôpt sú gumové úchytky, ktoré zvyšujú možnosti využitia lopty, účinne pretiahnu a posilnia nielen nohy a brušné svalstvo.

Strečing na gymnastickej lopte

Fitlopta je úžasna pomôcka na cvičenie. Dá sa na ňej posilňovať, cvičiť v tehotenstve aj pretiahnuť telo po posilňovanie.

Rehabilitačné cviky na gymnastickej lopte

Lopta je tiež výbornou rehabilitačnou pomôckou. Cviky na gymnastickej lopte pomáhajú po zranení, po operáciách, alebo pri funkčných problémoch s chrbtom a ďalšími partiami tela.

všetky novinky