Kúpiť gymnastické lopty – e-shop

Sprievodca výberom
fitness lôpt


Gymnastické lopty  >  Cvičenie s loptou je zábavné

Cvičenie s loptou je zábavné

Gymnastická lopta, fitness pomôcka za pár korún, a koľko sa s ňou dá vymyslieť aktivít! Navyše treba v sprievode obľúbenej muziky. Přikutálíme loptu, rozohrejeme sa hopsáním a skúsime tri spevňujúce cviky.

Najskôr sú to drepy, ale vylepšené tým, že nad hlavou držíme veľký gymnastická lopta. Pretože je v tejto verzii náročnejšie udržať rovnováhu, do cvičenia sa zapájajú všetky svaly. Krásne spevnené telo na seba nenechá dlho čakať! Drep sa robí čo najnižšie, s krátkym zotrvaním, a aspoň desaťkrát.

Ďalší cvik je zdanlivo jednoduchý. Spočíva v natiahnutie tela, opretého špičkami o podlahu a lakte o loptu. Keď vydržíme pol minúty, pracujeme na spevnenie hrudných a brušných svalov. Náročnejší variant je mierne zdvíhanie nôh hore.

A do tretice: kľuky na lopte. Dlane oprieme o podlahu, zídeme po lopte tak, aby bol pod lýtkami, a robíme klasické kľuky. Cvik dá zabrať, ale je účinný. Čoskoro si predstavíme ďalšie :-)

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 30. 3. 2014


Odporúčame gymnastické lopty


Ďalšie novinky

Gymnastická lopta s úchytkami

Prednosťou týchto lôpt sú gumové úchytky, ktoré zvyšujú možnosti využitia lopty, účinne pretiahnu a posilní nielen nohy a brušné svalstvo.

25. 8. 2016

Gymnastické lopty na pilates

Menšie i väčšie lopty patria medzi obľúbené pomôcky pri cvičení pilates. Ako sa s nimi cvičí?

29. 7. 2016

Strečing na gymnastickej lopte

Fitlopta je úžasna pomôcka na cvičenie. Dá sa na ňej posilňovať, cvičiť v tehotenstve aj pretiahnuť telo po posilňovanie.

29. 6. 2016

Rehabilitačné cviky na gymnastickej lopte

Lopta je tiež výbornou rehabilitačnou pomôckou. Cviky na gymnastickej lopte pomáhajú po zranení, po operáciách, alebo pri funkčných problémoch s chrbtom a ďalšími partiami tela.

25. 5. 2016

všetky novinky